phone ++ 389 (0) 31437333 facebook mail

Лаптопи

Asus

M509DA-WB326 (Silver)

Спецификации

Процесор: AMD Ryzen 3 3250U

RAM: 8GB DDR4

HDD: 512GB M.2 SSD

Монитор: 15.6" FHD AG

Графичка карта: AMD Radeon Vega 3

----------------------------

Wireless: 802.11 ac, BT 4.0, 1xHDMI, 2xUSB3.0, 1xUSB2.0, 1xTypeC, 3in1CR, 2-Cell Li-ion Batt

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 30 590 ден.

За плаќање веднаш: 29 090 ден.

M413IA-WB711 (Silver)

Спецификации

Процесор: AMD Ryzen 7 4700U

RAM: 8GB DDR4

HDD: 512GB M.2 SSD SATA3

Монитор: 14" FullHD AG

Графичка карта: AMD Radeon R3

----------------------------

Wireless: 802.11 ac, BT 4.1, 1xMicro HDMI, 2xUSB3.0, 1xUSB2.0, 1xTypeC, 3-Cell Li-ion Batt

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 38 190 ден.

За плаќање веднаш: 36 290 ден.

X543MA-WBC15 (Silver)

Спецификации

Процесор: Intel Celeron N4020

RAM: 4GB DDR4

HDD: 256GB SSD M.2

Монитор: 15,6" FullHD AG

Графичка карта: Intel UHD Graphics

----------------------------

Wireless: 802.11 ac, BT 4.1, 1xMicro HDMI, 2xUSB3.0, 1xUSB2.0, 1xTypeC, 3-Cell Li-ion Batt

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 22 290 ден.

За плаќање веднаш: 21 190 ден.

Dell

Dell Latitude 3510

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-10110U (4.1GHz, 4MB)

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB M.2 SSD

Монитор: 15.6” HD AntiGlare

Графичка карта: Intel UHD Graphics

----------------------------

Wireless 802.11ac+ BT 5.0, 1xHDMI, 2xUSB3.0, 1xUSB2.0, 1xType C, 3in1 CR, WC, 3-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 32 990 ден.

За плаќање веднаш: 31 390 ден.

Dell Vostro 3591

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-1005G1 (3.4GHz, 3MB)

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB M.2 SSD

Монитор: 15.6” FHD AntiGlare

Графичка карта: Intel UHD Graphics

----------------------------

DVD+\RW, Wireless 802.11ac+ BT 4.1, Dual Band2.4&5GHz,1xHDMI, 2xUSB3.0, 1xUSB2.0, 3in1CR, WC, 3-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 31 990 ден.

За плаќање веднаш: 30 390 ден.

Inspiron 3567 (Black)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-6006U (2.0GHz, 3MB)

RAM: 4GB DDR4

HDD: 1TB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6” HD WLED with TL

Графичка карта: Intel HD 520

----------------------------

DVD+\RW,10/100LAN, Wireless 802.11ac+ BT 4.1, Dual Band2.4&5GHz,1xHDMI, 2xUSB3.0,1xUSB2.0,3in1CR,WC, 4-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 23 890 ден.

За плаќање веднаш: 22 690 ден.

Hewlett Packard - HP

HP 255 G7

Спецификации

Процесор: AMD Ryzen 5 - 3500U

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB M.2 SSD

Монитор: 15.6" LED FHD

Графичка карта: AMD Radeon Vega 8

----------------------------

3 in 1 CR, 1xHDMI, 1xUSB2.0, 2xUSB3.0, 802.11 Wi-Fi + BT 4.2, 10/100/1000 LAN, 3-Cell Li-ion Battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 31 690 ден.

За плаќање веднаш: 29 990 ден.

HP 15 - DW1233NIA

Спецификации

Процесор: Intel® Celeron N4020

RAM: 4GB DDR4

HDD: 128GB SSD

Монитор: 15.6" Full HD

Графичка карта: Intel UHD Graphics 600

----------------------------

CR, 1xHDMI, 1xUSB2.0, 2xUSB3.0, 802.11b/g/n Wi-Fi + BT 4.2, 10/100/1000 LAN, Li-Ion 3-Cell Battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 18 990 ден.

За плаќање веднаш: 17 990 ден.

Lenovo

Ideapad 15IML05 (Silver)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-1011U

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB SSD

Монитор: 15.6" FHD

Графичка карта: NVIDIA MX130 / 2GB

----------------------------

LAN10/100/1000, 802.11ac + Bluetooth 4.0, Webcam, 1xUSB2.0, 2xUSB3.0, 1xHDMI, CR 3 in 1, 2-Cell Li-Ion Battery

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 30 990 ден.

За плаќање веднаш: 29 490 ден.

Ideapad IP3 15-ADA05 (Blue)

Спецификации

Процесор: AMD Ryzen 5 3500U

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB M.2 SSD

Монитор: 15.6" FHD TN

Графичка карта: Vega Integrated Graphics

----------------------------

WiFi 2 x 2 AC, BT5.0, 2xUSB3.1, 1xUSB2.0, 1xHDMI, Webcam, SD Card Reader, 3-cell Li-ion Battery

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 29 490 ден.

За плаќање веднаш: 27 990 ден.

Acer

Aspire A315-57G-31VO

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-1005G1

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB SSD

Монитор: 15.6" Full HD

Графичка карта: NVIDIA GeForce MX330/2GB

----------------------------

1xHDMI,2xUSB3.0, 1xUSB2.0, 10/100/1000LAN, WebCam, CR, 802.11ac Wi-Fi + Bluetooth 4.2, 3-cell Li-ion battery

Гаранција: 12/24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 31 490 ден.

За плаќање веднаш: 29 890 ден.

Aspire EX215-21G-61VO

Спецификации

Процесор: AMD A6-9220

RAM: 4GB DDR4

HDD: 256GB SSD

Монитор: 15.6" FHD

Графичка карта: Radeon 530/2GB

----------------------------

1xHDMI,2xUSB2.0, 1xUSB3.0, 10/100 LAN, WebCam, CR, 802.11ac Wi-Fi + Bluetooth 4.2, 2-cell Li-ion battery

Гаранција: 12/24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 23 890 ден.

За плаќање веднаш: 22 690 ден.

Поради зголемена фреквенција на промена на модели во продажба можни се измени и технички грешки во некои модели на лаптопи, нивните спецификации и цени.