phone ++ 389 (0) 31437333 facebook mail

Таблети

Lenovo

Lenovo TAB2 A7-10F

Спецификации:

Display: 600 x 1024 pixels, 7.0 inches (~170 ppi pixel density), IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Multitouch

CPU:Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7

OS:Android OS, v4.4 (KitKat), upgradable to v5.0 (Lollipop)

Memory:
- Card slot:microSD, up to 32 GB
- Internal:8/16 GB, 1 GB RAM

Camera: VGA(Primary)

Гаранција: 24 месеци

Цена: 4 890 ден.

Lenovo TAB A10

Спецификации:

Display: 800 x 1280 pixels (~149 ppi pixel density), 10.1 inches (~63.5% screen-to-body ratio), IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Multitouch

CPU:Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7

OS:Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean), upgradable to v4.4.2 (KitKat)

Memory:
- Card slot:microSD, up to 32 GB (dedicated slot)
- Internal:16/32 GB, 1 GB RAM

Camera: 5 MP(Primary), 2 MP (Secondary)

Гаранција: 24 месеци

Цена: 12 990 ден.

Lenovo TAB 2 A10-30

Спецификации:

Display: 1200 x 1920 pixels (~218 ppi pixel density), 10.1 inches (~73.9% screen-to-body ratio), IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Multitouch

CPU:Quad-core 1.7 GHz

OS:Android OS, v4.4.4 (KitKat), planned upgrade to v5.0 (Lollipop)

Memory:
- 16 GB, 2 GB RAM
- microSD, up to 64 GB (dedicated slot)

Camera: 8 MP, autofocus(Primary), 5 MP (Secondary)

Battery: - Non-removable Li-Ion 7000 mAh battery

Гаранција: 24 месеци

Цена: 10 800 ден.

СофтМак е официјален сервисен центар во Куманово за компјутери купени преку ADSL пакетите на T-Home Македонија

СофтМак е официјален продажбен партнер на ONE. Целокупната понуда на ONE можете да ја најдете во нашиот салон